Згідно зі світовою статистикою, люди, які почали курити в підлітковому віці і продовжували це робити протягом 20 років, в середньому живуть менше на 25 років у порівнянні з людьми, які не палять. Вже в 1964 році вчені встановили зв’язок між цією шкідливою звичкою і онкологічними захворюваннями, що виникають. Крім злоякісних утворень куріння може сприяти розвитку багатьох інших патологій в організмі. Ось тільки деякі захворювання, які можуть бути спровоковані цигарками:
- Катаракту;
- Облисіння;
- Емфізема;
- Раніше старіння шкіри;
- Виразка шлунку;
- Погіршення слуху;
- Остеопороз;
- рак різних органів;
- Викидні;
- ХОЗЛ;
- Руйнування зубів;
- Псоріаз;
- Пневмонія;
- Серцево-судинні захворювання;
- Погіршення якості та утворення сперми;
- Зниження якості сну та безсоння.
Також куріння сприяє частому загостренню хронічних захворювань, а також більш тривалому перебігу. Також шкідлива звичка впливає на відсоток виживання після хірургічних маніпуляцій, оскільки захисні сили організму слабкі і часто можуть бути ускладнені.
Головний мозок
Куріння благотворно впливає в розвитку інсульту. Порушення кровообігу може спричинити розумові та фізичні порушення різного ступеня тяжкості – параліч, погіршення пам’яті та координації, втрата мови, аж до летального результату. Варто відмовитися від куріння, і ризик розвитку інсульту через 5-10 років зрівняється з людиною, що не курить.
Очі
При курінні шанси на розвиток катаракти вищі у 3 рази. Причому ця патологія є головною причиною втрати зору в усьому світі.
Ротова порожнина, гортань та стравохід
При курінні виникають підвищені ризики розвитку раку стравоходу, гортані та ротової порожнини. Речовини, що містяться в сигаретах, провокують запалення ясен і горла, кашель, а також ускладнення у вигляді бронхіту та пневмонії.
Дихальна система
Куріння сигарет – це одна з причин розвитку хронічної абструктивної хвороби легень та раку легень. При відмові від шкідливої звички через 10 років, ризик появи цих хвороб скорочується вдвічі. Навіть через 14 днів після відмови від сигарет легені починають очищатися та працювати краще.
Серцево-судинна система
У людей, що палять частіше зустрічаються такі захворювання, як атеросклероз, коронарна недостатність і аневризму черевної аорти. При аневризмі високий ризик того, що аорта лусне і це загрожує летальним кінцем. При повній відмові від цигарок уже через рік шанси розвитку судинних патологій знижуються вдвічі.
Органи черевної порожнини та малого тазу
У людей, що палять частіше зустрічаються онкологічні захворювання нирок, сечового міхура, шлунка і підшлункової залози. У сигаретах безліч канцерогенних речовин, які можуть спричинити переродження нормальних клітин на злоякісні. На початкових стадіях рак практично не має симптомів і може метастазувати інші органи. Лікування онкології досить складне і не завжди ефективне.
Також куріння може спричинити виразку шлунка та кишечника.
Куріння при вагітності
Якщо жінка курить під час вагітності, це завдає шкоди плоду, оскільки мама з дитиною пов’язані через судини пуповини. Є ризик передчасних пологів, розвитку внутрішньоутробної гіпоксії та невеликої ваги. Також у майбутньому у дитини більш висока схильність до респіраторних інфекцій.
Важливо кинути палити
Як тільки шкідливі речовини з сигарет перестануть надходити в організм, всі органи та системи почнуть краще функціонувати. Залежність від куріння як фізична, а й психологічна. Краще жити вільним від шкідливої звички та здоровим.